dailyvideo

Lubuskie z Loturem: Galerie fotografii www.kochajlubuskie.pl cz. 2

treść z witryny www.kochajlubuskie.pl, po kliknięciu przejdziecie na stronę wydawcy.

Kochaj Lubuskie - zabytki techniki - Kolejowy wiadukt w Łagowie

Ceglany wiadukt kolejowy z 1909 roku w Łagowie nad drogą (ul. Mostową) w kierunku Żelechowa – harmonijne proporcje i wysmukłość trzech łuków idealne wkomponowana w krajobraz. 25 metrów wysokości, 40 metrów długości. Urokliwy sam w sobie i zarazem doskonały punkt widokowy na zamek i centralną część miasteczka.

Kochaj Lubuskie - nordic walking - Pojezierze Lubniewicko-Sulęcińskie

Morenowy nordic walking - Pojezierze Lubniewicko-Sulęcińskie – trasy w okolicach Sulęcina i Lubniewic. Lubuskie szlaki nordic walking wyznaczane przez LOTUR liczą sobie już ponad 560 km.
Kolejne dwa ciasteczka w Sulęcinie

Kochaj Lubuskie - miejsca z historią - Zapomniany Grünberger Oderwald

W podzielonogórskiej Krępie, przy zakręcie do Zawady, drogowskaz – „do Odry 4” i jesteśmy w Grünberger Oderwald – czyli w miejscu urzędowo nazwanym w 1955 roku - Nadodrzańskim Lasem. Dla nas to kolejne – nieco zapomniane i pozostawione sobie - piękne miejsce z bogatą historią.

Kochaj Lubuskie - geopark - Nasz Łuk Mużakowa z europejskim certyfikatem

Największe w Polsce pojezierze antropogeniczne - łącznie ponad 100 jezior, stawów i oczek wodnych, powstałych w wyrobiskach po odkrywkowej eksploatacji węgla brunatnego, iłów, gliny i żwiru, o malowniczym zabarwieniu wód w kolorach od turkusowo-niebieskiego, zielonego, granatowego po pomarańczowy, czerwony i brunatny...

Kochaj Lubuskie – polecamy – Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry

Z przyjemnością informujemy, że Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR” wraz z Tourismusverband Spreewald e.V.

Kochaj Lubuskie – na targach – Tour Salon 2011 i nasza Róża Regionów 2011

Wieści z Tour Salon 2011: nasze Kochaj Lubuskie znalazło się w gronie wydawnictw wyróżnionych przez kapitułę konkursu Wiadomości Turystycznych - „Róże Regionów 2011”.

Kochaj Lubuskie - patronat - II Turystyczny Ranking Gmin Województwa Lubuskiego 2011 

Jak już informowaliśmy – Żagań, Żary i Sulęcin oraz Łagów, Lubrza i Maszewo – to laureaci tegorocznego II Turystycznego Rankingu Gmin. Doroczny ranking zainicjowany przez naszą redakcję realizujemy z Lubuską Regionalną Organizacją Turystyczną LOTUR.Kochaj Lubuskie - zabytki techniki - Most donikąd, czyli... molo w Kłopocie

Most donikąd – chociaż ruiny w Kłopocie (gm. Cybinka) można byłoby uznać za największe... molo w Lubuskiem. Pozostałość mostu to obecnie fragment betonowej konstrukcji długości ok. 200 m. Biegnący w głąb doliny rzecznej stanowi wyjątkowy punkt widokowy na rzekę Odrę.

Kochaj Lubuskie - miejsca z historią - Kryminalne zagadki krzyży pokutnych

Do Polski zwyczaj stawiania kamiennych krzyży pokutnych dotarł z Europy Zachodniej na początku XIV w., wypierając obowiązującą do tej pory „vendettę” czyli zasadę (prawo) krwawej zemsty. W Europie występuje ok. siedem tysięcy krzyży pokutnych, w tym w Niemczech ponad pięć tysięcy, a w Czechach ponad osiemset.

Kochaj Lubuskie - UNESCO - Jesień w Parku Mużakowskim

Uroczystość otwarcia odbudowanego Mostu Angielskiego była dla nas okazją do ponownej wizyty w Parku Mużakowskim. Zapraszamy do naszej fotogalerii...

Kochaj Lubuskie - patronat - Z LOTUR-em o Euro 2012, lubuskich perłach i gwiazdkach

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki 3 października br. Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna LOTUR zaprosiła nas do Centrum DANA Hotel & Spa w Zielonej Górze na Konferencję - TURYSTYCZNA PROMOCJA POLSKI W KONTEKŚCIE UEFA EURO 2012 i SZANSE DLA LUBUSKIEGO.

Kochaj Lubuskie - nordic walking - Łagów na mapie Lubuskich Szlaków NW

Od niedzieli 2 października br. Łagów oficjalnie w sieci Lubuskich Szlaków Nordic Walking, wytyczanych w ramach projektu realizowanego przez Lubuską Regionalną Organizację Turystyczną LOTUR.

Kochaj Lubuskie - nordic walking - Na Jagodziankę, Szarlotkę i Napoleonki do Sulęcina

W ramach projektu pt. „II Polsko-Niemieckie Warsztaty Nordic Walking” 1 października 2011 r. na terenie Campingu Marina w Ostrowie koło Sulęcina odbyła się druga edycja spotkania miłośników nordic walking z Polski i Niemiec.

Kochaj Lubuskie - Ujście Warty - 10-lecie Parku Narodowego

Park Narodowy „Ujście Warty”, utworzony 1 lipca 2001r. obchodzi w tym roku 10 urodziny i nadal jest najmłodszym (23) polskim parkiem narodowym. Starania o jego utworzenie trwały zaledwie kilkanaście miesięcy, co było ewenementem w skali kraju.

Kochaj Lubuskie - z adrenaliną - Offroad na żagańskim poligonie

Offroadowy jest oczywiście Rajd Dakar, czy europejski rajd Drezno–Wrocław. Ale to Żagań w ostatnich latach staje się polską stolicą offroad'u.


Kochaj Lubuskie - po przygodę na wodę - Po sąsiedzku - zachodniopomorski Myślibórz

Po przygodę na wodę - wspólna promocja turystyki wodnej – województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Kochaj Lubuskie - po przygodę na wodę - Po sąsiedzku - zachodniopomorski Barlinek

Po przygodę na wodę - wspólna promocja turystyki wodnej – województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Kochaj Lubuskie - po przygodę na wodę - Pałac Mierzęcin z winnicami

Po przygodę na wodę - wspólna promocja turystyki wodnej – województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Kochaj Lubuskie - po przygodę na wodę - Lubniewickie lasy i jeziora

Po przygodę na wodę - wspólna promocja turystyki wodnej – województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Przedstawiamy – Lubniewice.

Kochaj Lubuskie - po przygodę na wodę - Gorzów z lodołamaczem na Warcie

Po przygodę na wodę - wspólna promocja turystyki wodnej – województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Kochaj Lubuskie - Po przygodę na wodę, czyli wielkopolsko-lubusko-zachodniopomorski projekt

Po przygodę na wodę” - wspólna promocja turystyki wodnej – województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Kochaj Lubuskie - muzeum etnograficzne - Skansen w podzielonogórskiej Ochli

W lipcu było „Święto miodu, chleba i wina” - w sierpniu w podzielonogórskim skansenie pora na „Lubuskie smaki”... Ale Muzeum Etnograficzne w Ochli – to nie tylko imprezy...

Kochaj Lubuskie - zabytki techniki - Energetyczna perełka w Bledzewie

W lubuskim Bledzewie, tuż przy trasie S3, pracuje nieprzerwanie od 1911 r. stara elektrownia. Elektrownia wodna "Bledzew" jest przykładem elektrowni wodnej przepływowej z początku XX w.

Kochaj Lubuskie - jeziora - Na ostatnie tygodnie lata - gdzie czysta woda

Podajemy na ostatnie tygodnie lata -  wykaz bezpiecznych pod względem czystości wody - kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli w województwie (stan na 11 sierpień 2011).

Kochaj Lubuskie - fotorelacja - Kabaretobranie 2011 i Zielonogórski Fundusz Śmiechu

Nie zniechęcona deszczem publiczność licznie przybyła, polsatowscy celebryci z telewizją na żywo stransmitowali, Zielonsi zaśpiewali, kabareciarze – rozśmieszali i zabawiali.

Kochaj Lubuskie - na wesoło - Kabaretobranie z lądowaniem

 VIP-news :) Babimojski Port Lotniczy Zielona Góra. Piątek, późne popołudnie, niespełna doba przed III Zielonogórską Nocą Kabaretową. Tłumy fotoreporterów, kamery, obiektywy, dyktafony, mikrofony...

Posted by Adam Phoo on 05:47. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Lubuskie z Loturem: Galerie fotografii www.kochajlubuskie.pl cz. 2

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć